Menu

Menu

Komponując nowe menu, postanowiliśmy zaprezentować Państwu różnorodność naszej kuchni. Każde curry jest inne, w kolorze, strukturze, smaku, pikantności. Podstawę kuchni indyjskiej stanowią długo gotowane na wolnym ogniu gęste wywary, przygotowujemy je ze świeżych warzyw od lokalnych dostawców oraz wysokiej jakości przypraw które sprowadzamy z Indii. Każde curry dopracowaliśmy w najmniejszym szczególe i nadaliśmy mu niepowtarzalny smak, z którego jesteśmy dumni.

Mamy nadzieję, że przypadną Państwu do gustu!

Ceny podane w poniższym menu, mogą różnić się od cen dań zamawianych na wynos. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę na wynos kliknij w zakładkę ZAMÓW ONLINE.

 

Lassi

Nasze koktajle lassi swój niepowtarzalny smak zawdzięczają jogurtowi, który jest wytwarzany przez naszych kucharzy wg tradycyjnych indyjskich receptur. Nie dodajemy mleka w proszku, ani gotowych jogurtów, 15 zł

 
 

Starters

 

Z naszego pieca tandoori

Tandoor to gliniany piec w kształcie dzbana używany w Indiach oraz innych regionach południowej Azji. Tradycyjnie jest opalany węglem drzewnym, zaś konserwowany liśćmi szpinaku. Temperatura pieczenia przekracza 280°C. Nasz kurczak i ser tikka, zanim trafią do pieca, są wcześniej marynowane. Dzięki wysokiej temperaturze i krótkiemu czasowi pieczenia przygotowywane dania są chrupiące, soczyste i wyjątkowo aromatyczne. 

 
 

Dum Biryani

Oryginalne dum biryani z ryżu basmati w aromatycznej kompozycji przypraw gotujemy na małym ogniu bez mieszania w garnku z grubym dnem, przykrytym ciastem z mąki pszennej. Dum Biryani dostępne są tylko w restauracjach Mandala Mokotów i Mandala Express.

 

Curry

Do niektórych dań mogą Państwo wybrać jako dodatek ser paneer w stylu tikka lub kurczak tikka. Tuż przed dodaniem ich do curry macerujemy je i pieczemy w piecu tandoori w dużych cząstkach, aby zachowały soczystość i chrupiącą, idealnie przypieczoną skórkę. Nasz ser paneer robimy sami z pełnotłustego mleka od lokalnego dostawcy, dlatego jest tak delikatny i smakuje jak w Indiach. 

 

W stylu tajskim

Dodatki

 
 

chleb indyjski

 

Desery

 

Napoje zimne